CategoriesMatcha Poradnik

Matcha pełna składników odżywczych. Dobrze smakuje i wspiera zdrowie

Matcha pełna składników odżywczych. Dobrze smakuje i wspiera zdrowie

Dostarczanie sobie dużej dawki składników odżywczych może być proste. Nie musi wiązać się ze stosowaniem złożonych diet, wymagających regularnego przygotowywania określonych posiłków. Nie potrzeba do tego wskazówek specjalistów dietetyki czy kierowania się tabelami z rozpisanymi wartościami prozdrowotnymi i składem różnorodnych produktów. Wystarczy codzienny nawyk, a wszystko odbywać może się lekko, łatwo i przyjemnie. Odpowiedzią na to wyzwanie jest zielona herbata matcha, której picie wiąże się z przyjmowaniem porcji witamin, minerałów i tego, co przysłuży się naszemu organizmowi.

Tradycyjna, japońska herbata matcha to nie tylko specyficzny smak, aromat czy sposób przyrządzania i podawania. Tkwi w niej bogactwo fitoskładników, których przyjmowanie w postaci herbacianego naparu przynosi nam wiele korzyści zdrowotnych.

Matcha jak dobre lekarstwo

Zielona herbata matcha to cenne źródło antyoksydantów, głównie z grupy katechin. Te substancje odgrywają kluczową rolę w walce z wolnymi rodnikami, które odpowiadają za starzenie się i powstawanie uszkodzeń komórek organizmu. Eliminowanie antyoksydantów przyczynia się do poprawy stanu zdrowia.

Matcha to również wsparcie pracy mózgu, koncentracji i jasności umysłu. To wszystko zasługa zawartej w tej zielonej herbacie l-teaniny, która również poprawia pamięć, koncentrację i redukuje stres.

Pochodząca z Japonii matcha pomaga we wzmacnianiu układu odpornościowego. Ponieważ posiada właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, jej regularne picie zmniejsza ryzyko infekcji i rozwoju chorób wywoływanych przez różnorodne patogeny.

Picie matchy pomaga regulować poziom cukru we krwi. Ma to szczególne znaczenie dla diabetyków, a także dla osób z ryzykiem cukrzycy. Zbyt wysoki poziom cukru jest zasadniczo niekorzystny dla wszystkich, dlatego obniżenie go to wymierna korzyść dla naszego zdrowia.

Wszechstronne wsparcie zdrowia organizmu

Matcha z całą pewnością powinna znaleźć się w orbicie zainteresowań tych, którzy chcą utrzymywać prawidłową masę ciała. Regularne picie zielonej herbaty wspiera metabolizm i spalanie tłuszczu, a dzięki temu wspomaga proces odchudzania i hamuje nadmierny oraz zbyt szybki przyrost wagi.

Szukając sposobu na zdrową skórę, również warto zwrócić się ku matchy. Ponieważ posiada właściwości oczyszczające i przeciwzapalne, jej picie jest pomocne przy walce z trądzikiem czy innymi problemami dermatologicznymi.

Zielona herbata matcha może także przysłużyć się naszemu sercu. Chodzi o jej wpływ na obniżenie cholesterolu LDL („zły cholesterol”) i podwyższenie poziomu cholesterolu HDL („dobry cholesterol”). To z kolei przekłada się na mniejsze ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego, w tym choroby wieńcowej, która może doprowadzić do zawału mięśnia sercowego.

Matcha posiada także właściwości antybakteryjne, co ma znaczenie dla utrzymania prawidłowego stanu jamy ustnej. Eliminując bakterie, ogranicza ryzyko powstania próchnicy i chorób dziąseł.

Sięgnij po matchę z certyfikatem JAS

Tradycyjna herbata matcha ma wszechstronny wpływ na stan naszego zdrowia. Decydując się na to naturalne wsparcie naszego organizmu, warto sięgnąć po zieloną herbatę posiadającą certyfikat JAS.

Przy zakupie należy zwrócić uwagę, czy jest opatrzona takim właśnie certyfikatem. Jest to świadectwo jakości wydawane w Japonii, które wystawiają instytucje kontrolujące produkcję rolną w tym kraju. Przez to mamy gwarancję, że herbata uprawiana była bez wykorzystywania syntetycznych nawozów, zawierających substancje szkodliwe dla zdrowia, pestycydy czy metale ciężkie.

Kiedy zdecydujemy się już na zieloną herbatę matchę, ciekawym urozmaiceniem będzie przyrządzanie jej według tradycyjnego sposobu. Warto wesprzeć się typowymi akcesoriami, które w Japonii służą do przygotowania naparu. To m.in. specjalna łyżeczka do odmierzania herbacianego proszku, bambusowe mieszadełko czy ceramiczne naczynie, w którym matcha jest łączona z wodą. Tak zrobiony napój smakuje najlepiej, a jego każdy łyk to solidna porcja zdrowia i energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *