CategoriesPoradnik

Najlepsze pomysły na prezent dla miłośników herbaty

Najlepsze pomysły na prezent

Wiele osób zastanawia się, co można ofiarować na prezent prawdziwemu miłośnikowi herbaty. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać z najlepszymi pomysłami na podarunek dla wyjątkowych dla siebie osób.

 

Serwis do herbaty

 

 

Wśród najlepszych pomysłów na prezent dla miłośników herbaty można wskazać przede wszystkim serwis do herbaty. Dla tradycjonalistów najlepszym wyborem będzie elegancki serwis do herbaty, utrzymany w stonowanych kolorach, na przykład bieli lub ecru. Natomiast dla osób ceniących sobie minimalizm polecane są zestawy w stylu nowoczesnym, na przykład utrzymane w czarnej kolorystyce. Serwis do herbaty będzie odpowiednim prezentem dla wszystkich osób, które uwielbiają organizować przyjęcia oraz przyjmować gości. Można w nim będzie zaserwować herbatę w tradycyjnym stylu, dzięki czemu na pewno zyska ona na smaku.

 

 

Zaparzacz do herbaty

 

 

Kolejnym bardzo dobrym pomysłem na prezent będzie także zaparzacz do herbaty. Zaparzacze do herbaty dostępne są w sprzedaży w różnych rozmiarach oraz kształtach. Bardzo dużą popularnością cieszą się zaparzacze w nietypowych kształtach, które z całą pewnością uatrakcyjnią picie każdego napoju. Dodatkowo stanowią one fantastyczny rodzaj dekoracji dla kubka z herbatą, który będzie dodatkową atrakcją wizualną.

 

 

Chasen

 

 

Chasen to kolejny pomysł na prezent, który doskonale sprawdzi się wśród fanów herbaty, a szczególnie matchy. Chasen to bambusowy pędzel, który jest wykorzystywany do mieszania matchy, a także ubijania jej w wodzie. To przydatne akcesorium swoim wyglądem nieco przypomina pędzel do pianki do golenia, ponieważ jest wyjątkowo giętkie. Dzięki niemu można przygotować idealną matchę.

Polecamy nasze herbaty Ouritsu Matcha

Książki o herbacie

 

 

Idealny pomysł na prezent dla miłośników herbaty to także książki związane z tą tematykę. W książkach o herbacie można zapoznać się z historią powstawania oraz przygotowywania tego napoju. Oprócz tego istnieje wiele pozycji literackich, w których dostępne są fantastyczne przepisy na nietypowe herbaty. Aktualnie dużą popularnością cieszy się matcha, którą można przygotowywać na wiele różnych sposobów. Można się z nimi zapoznać właśnie w książkach z przepisami.

 

 

Czajniczek

 

 

Bardzo dobrym pomysłem na prezent dla osób w różnym wieku będzie także czajniczek do herbaty, najlepiej z zaparzaczem. Dzięki takiemu zaparzaczowi możliwe będzie uzyskanie niepowtarzalnego w smaku naparu, który może być nawet połączeniem różnych rodzajów herbat. Czajniczek do herbaty będzie doskonale prezentował się na stole podczas spotkania z gośćmi, jednak można korzystać również z niego samodzielnie i cieszyć się piciem herbaty w towarzystwie tak urokliwych akcesoriów.

 

 

Chawan

 

 

Idealnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby uwielbiającej zieloną herbatę będzie także tak zwany chawan lub matchawan. Jest to czarka, która przeznaczona jest do przygotowywania japońskiej zielonej herbaty matcha. Chawan swoim wyglądem przypomina niewielką miseczkę i bardzo często jest inspirowany naturą, ponieważ tego typu przedmioty często wykonywane są jako rękodzieło. Unikatowy egzemplarz tego produktu na pewno ucieszy każdego miłośnika matchy.

 

 

Ozdobna filiżanka

 

 

Doskonały pomysł na prezent urodzinowy to także ozdobna filiżanka. Ten przedmiot może stanowić fantastyczną pamiątkę z urodzin, zwłaszcza jeśli umieści się na nim dedykację. Naczynie, z którego pije się herbatę, ma bardzo duże znaczenie podczas delektowania się smakiem tego napoju. Filiżanki są bardzo pięknie zdobione oraz można na nich znaleźć niepowtarzalne wzory. Picie z filiżanki swojego ulubionego naparu na pewno będzie wyjątkowym przeżyciem dla każdego.

 

 

Łyżeczka do herbaty

 

 

Popularnym akcesorium do herbaty jest także łyżeczka, która będzie doskonałym pomysłem na prezent dla wyjątkowej osoby. Możliwy jest zakup zarówno pojedynczej łyżeczki specjalnie do herbaty, jak i całego zestawu łyżeczek, z których będzie można korzystać na co dzień dla urozmaicenia. Łyżeczki do herbaty można kupić w wersji jednolitej lub z atrakcyjnymi wizualnie wzorami, dzięki czemu można je będzie na przykład dopasować do posiadanego serwisu do herbaty.

 

 

Chashaku

 

 

Dla miłośników matchy polecanym prezentem będzie także chashaku, czyli specjalna, bambusowa łyżeczka, która jest przeznaczona specjalnie do przygotowywania tego typu napojów. Pojedyncza łyżeczka mieści od 1,5 do 1,75 grama herbaty matcha. Dzięki temu można z niej korzystać podczas precyzyjnego odmierzania ilości herbaty do sporządzania napoju. Łyżeczka jest wygodnym gadżetem dla wszystkich miłośników japońskiej zielonej herbaty, dlatego na pewno będzie dla nich urozmaiceniem codziennego przygotowywania tego napoju.

 

 

Samowar

 

 

W przypadku miłośników herbaty doskonale może się sprawdzić także specjalne urządzenie przeznaczone do parzenia herbaty, jakim jest samowar. Samowar może być wykorzystywany do tradycyjnego parzenia herbaty, dzięki czemu można uzyskać wyjątkowy smak tego napoju. Takie urządzenie sprawdzi się szczególnie wśród koneserów herbaty, którzy dużą uwagę przywiązują do sposobu parzenia swojego ulubionego naparu. Parzenie herbaty w samowarze jest także bardzo intrygujące, dlatego może stanowić element całego rytuału parzenia.

 

 

Zestaw herbat

 

 

Jednym z najlepszych prezentów dla miłośników herbaty jest oczywiście cały zestaw różnych herbat. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć rozmaite rodzaje herbat, które zachwycają swoim niepowtarzalnym smakiem oraz aromatem. Polecane są między innymi aromatyzowane herbaty czarne, ale także zielone oraz białe. Można je znaleźć w sprzedaży także wraz z rozmaitymi dodatkami smakowymi, które na pewno uatrakcyjnią przygotowywany napar.

 

 

Nietypowe herbaty

 

 

Kolejnym pomysłem na prezent dla największych miłośników herbaty będzie zakup nietypowego rodzaju tego napoju. Niektóre osoby szczególnie uwielbiają zapoznawać się z nowymi smakami, a podarunek w formie prezentu będzie do tego fantastyczną okazją. Szczególnie polecane jest wypróbowanie herbaty matcha w różnych wariantach smakowych, zwłaszcza osobom, które wcześniej nie znały tej przepysznej zielonej herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *