CategoriesPoradnik Uroda i zdrowie

Dlaczego warto wybrać zdrową żywność?

Dlaczego warto wybrać zdrową żywność?

Chyba nie ma osoby, która powiedziałaby, że nie chce się odżywiać zdrowo. Zdrowie jedzenie jest ważne dla każdego z nas. Wiele osób twierdzi też, że odżywia się zdrowo. Niestety nie do końca jednak jest to prawda. Wszystko dlatego, że jeszcze wiele osób nie zna po prostu zasad zdrowego odżywiania. Co prawa ta świadomość wśród Polaków systematycznie rośnie, jednak wciąż należy przypominać na czym rzeczywiście polega zdrowie odżywianie.

Dlaczego należy odżywiać się zdrowo?

Od kilku już lat ekologiczna żywność cieszy się coraz większą popularnością. Widać to choćby po rosnącej licznie sklepów ze zdrową żywnością. Wszystko dzięki temu, iż świadomość Polaków pod tym kątem systematycznie rośnie. Coraz częściej odrzucamy żywność nafaszerowaną różnego rodzaju środkami chemicznymi. Jest to bardzo ważne. Jeśli chcemy żyć zdrowo, a tym samym chcemy poprawić jakość naszego życia należy postawić zdrową i ekologiczną żywność. Nie bez powodu mówi się często, że jesteśmy tym co jemy. Warto wiedzieć, że zdrowa i ekologiczna żywność zawiera dużo więcej pozytywnych substancji mineralnych w przeciwieństwie do żywności przetworzonej. Mowa tu choćby to takich elementach jak witaminy, żelazo, magnez czy fosfor. Wszystkie te składniki są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Czym jest zdrowa żywność?

Trzeba wiedzieć, że zdrowa żywność to szerokie pojęcie. Dlatego każdy sklep ze zdrową żywnością posiada bardzo szeroką ofertę produktów. Najważniejsze jest jednak, aby dokładnie sprawdzać skład zawarty na etykietach produktów żywnościowych. Wielu producentów stosuje bowiem różne sztuki, aby na swoich opakowaniach móc umieścić zapis “zdrowa żywność”. Jednak często kiedy przeczyta się skład produktu okazuje się, że ze zdrową żywnością dany produkt nie ma nic wspólnego. Dlatego zawsze należy być uważnym i dokonywać zakupów w sposób świadomy.

Polecamy nasze herbaty Ouritsu Matcha

Co można nazwać ekologiczną żywnością?

Udając się do sklepu ze zdrową żywnością wiedzieć należy kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim należy wiedzieć, że to co można nazwać żywnością ekologiczną regulują ścisłe przepisy. Dlatego producent takiej żywności musi spełnić bardzo rygorystyczne normy. Produkty, które spełniają takie wymagania na swoich opakowaniach często posiadają zapis “Rolnictwo ekologiczne”. Jest to znak zastrzeżony tylko dla producentów spełniających określone normy. Normy te dotyczą przede wszystkim tego jakie surowce są użytego do produkcji żywności oraz dotyczą samego procesu produkcyjnego.

Co trzeba wiedzieć o sklepach ze zdrową żywnością?

Od kilku już lat sprzedaż zdrowej żywności rośnie. Ma na to wpływ coraz lepsza świadomość konsumentów, a także powstające nowe sklepy ze zdrową żywnością. Jeszcze kilka lat temu tego typu sklepy obecny były niemal wyłącznie w dużych miastach. Jednak i to się zmienia. Od pewnego czasu sklepy te powstają także w mniejszych miejscowościach. Wszystko przez coraz większe zainteresowanie konsumentów zdrową żywnością. W związku z tym wzrostem zainteresowania konsumentów zmienia się także sam rynek ekologicznej żywności. Od pewnego czasu powstaje bowiem coraz więcej sklepów ze zdrową żywnością działających online. Jest to oczywiście niezwykle wygodna forma robienia zakupów. Jest to także bardzo dobre rozwiązanie dla tych klientów, którzy mieszkają w miejscowości, w której brak jest sklepu ze zdrową żywnością.

Zasady zdrowego odżywiania się

Co ważne same produkty ekologiczne to jednak nie wszystko. Ważne jest także właściwe stosowanie zasad zdrowego odżywiania się. Podstawowa zasada to regularne posiłki. Dziennie powinno się spożywać 4-5 regularnych posiłków. Ważne jest także, aby były to posiłki o niskim indeksie glikemicznym. Nie można także zapomnieć o piciu wody. Dziennie powinno się wypijać przynajmniej półtora lita wody. Unikać powinno się także cukru oraz soli. Nie chodzi o to, aby w ogóle nie słodzić, ani soli. Chodzi o zachowanie odpowiednich proporcji i o nie przesadzanie z tymi składnikami. W sklepie najlepiej jest wybierać także produkty nieprzetworzone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *