CategoriesUroda i zdrowie

Jaka herbata jest dobra na zrzucenie wagi?

Herbata a zrzucanie wagi

Chcąc schudnąć, trzeba na dobre pożegnać słodzone napoje. Warto je zastąpić herbatami, które mają ciekawy smak i mogą pomóc w odchudzaniu. Sprawdźmy, jakie herbaty warto pić na co dzień, by choć trochę obniżyć masę ciała. 

Herbata – sojusznik odchudzania

 

 

Herbata sama w sobie nie odchudza i trudno spodziewać się, aby jej picie samo w sobie doprowadziło do poważnej redukcji masy ciała. Niemniej regularne picie tego wyjątkowego napoju może doprowadzić do uruchomienia procesów, które zwiększą efektywność spalania tkanki tłuszczowej. 

 

 

Zanim więc przejdziemy do opisu herbat, które mogą faktycznie pomóc w odchudzaniu, pamiętajmy również o:

 

 

– zdrowej diecie, w której ograniczone zostaną składniki energetyczne, a zwiększony zostanie udział witamin i mikroelementów,

 

 

– ruchu, który jest kluczowy do spalenia większej ilości zbędnych kalorii,

 

 

– unikaniu używek, które często zawierają tzw. puste kalorie. 

 

 

Dlaczego wykorzystanie herbaty do przyspieszenia procesu odchudzania jest takie ważne? Dzięki niej można się zrelaksować, poczuć się lepiej, a także odmłodzić organizm. Herbata może być też bardzo pomocna w uzyskaniu równowagi emocjonalnej. Zastanówmy się więc, w jaki sposób może ona pomóc w redukcji masy ciała i jakie jej rodzaje warto pić.

 

 

Herbata biała na zrzucenie wagi

 

 

Biała herbata to bogate źródło katechin, czyli związków chemicznych pomocnych w blokowaniu rozwoju nowych komórek tłuszczowych w organizmie. Badania dowiodły również, że napój ten może okazać się bardzo pomocny zatrzymywaniu procesów odpowiedzialnych za powstawanie komórek tłuszczowych. Oznacza to, że jego regularne spożywanie (wraz z nabyciem stosownych przyzwyczajeń dietetycznych) może znacząco pomóc osobom, które chcą zmniejszyć masę ciała lub uniknąć nadwagi. 

 

 

Warto również dodać, że związki zawarte w białej herbacie mogą znacząco przyspieszyć metabolizm tłuszczów. A to oznacza, że stosująca je osoba będzie czuła dodatkowy zastrzyk energii. I jeszcze jedno: biała herbata nie wymaga słodzenia. Jej smak jest słodkawy i na próżno można w nim szukać charakterystycznej goryczki. 

Polecamy nasze herbaty Ouritsu Matcha

Herbata zielona na zrzucenie wagi

 

 

Zielona herbata na zrzucenie wagi to bardzo dobry pomysł. Dlaczego? Ponieważ zawarte w niej substancje aktywne wspierają procesy metaboliczne. 

 

 

W tym miejscu warto polecić herbatę sproszkowaną, która:

 

 

– zawiera jeszcze więcej substancji aktywnych,

 

 

– doskonale się przyswaja,

 

 

– jest bogata w antyoksydanty,

 

 

– dodaje energii i pobudza na cały dzień.

 

 

Jej atutem jest również to, że można ją podawać jako dodatek do dań i napojów. Często wykorzystuje się ją w roli suplementu diety, który wspiera procesy odpowiedzialne za redukcję masy ciała. Odchudzanie z zieloną herbatą to sama przyjemność, gdyż jej smak jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

 

 

Herbata złota na zrzucenie wagi

 

 

Tak, nie pomyliliście się. Herbata złota istnieje i jest składnikiem diety polecanym wszystkim, którzy borykają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Składa się ona z wody i kurkumy, która wykazuje silne właściwości:

 

 

– przeciwzapalne,

 

 

– spowalniające proces starzenia,

 

 

– przeciwbólowe,

 

 

– termogeniczne (zwiększające temperaturę ciała).

 

 

Jak przygotować złoty napar? Można połączyć kurkumę z mlekiem kokosowym, cynamonem, imbirem i czarnym pieprzem, który przyspiesza wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kurkumie. Taki napój z pewnością rozgrzeje i doda energii. 

 

 

Kombucha – domowej roboty preparat na zdrowe jelita?

 

 

Czy mieli Państwo przyjemność pić kombuchę? Jeśli nie, to warto spróbować. Fakt, to dość egzotyczny dla Polaków napój, ale jego właściwości są dla organizmu bezcenne. Kombucha to inaczej sfermentowana herbata, która powstaje z połączenia sfermentowanych drożdży. W jej skład wchodzi m.in. witamina z grupy B, a także polifenole i kwas glukurenowy. Kombucha może nie ma właściwości pobudzających, ale za to skutecznie oczyszcza jelita. W jej składzie znajduje się mnóstwo bakterii probiotycznych, które pobudzają jelita do działania. Dzięki temu łatwiej pozbędziemy się szkodliwych złogów, a także przyspieszymy wydalanie szkodliwych substancji toksycznych. 

 

 

Skuteczność kombuchy wynika również z jej składu, w którym istotną rolę odgrywa kwas octowy. Jest to związek chemiczny, który wspiera odchudzanie, przyspiesza przemianę materii, a także ogranicza uczucie głodu. Badania dowiodły również, że przyjmowanie kwasu octowego ogranicza ryzyko powstawania nowych komórek tłuszczowych, a także jest pomocne w walce ze wzdęciami. 

 

 

Jedyna w swoim rodzaju herbata miętowa

 

 

Herbata miętowa to smaczny napar, który warto mieć w swojej kuchennej szafce. Często stosuje się ją jako herbatę na bóle brzucha, ale w rzeczywistości jej właściwości są znacznie bardziej złożone, a korzyści dla zdrowia jeszcze większe. 

 

 

W czym tkwi sekret miętowej herbaty? Przede wszystkim w jej zapachu. Badania dowiodły, że osoby wdychające aromat mięty szybciej tracą na wadze. Na uwagę zasługują również jej właściwości prozdrowotne. Miętowy napar działa korzystnie na jelita, dodaje energii, a także stymuluje procesy odpowiedzialne za hamowanie apetytu. Osoby, które mają ochotę na coś słodkiego, powinny spożywać ją zwłaszcza w okresie podwyższonego łaknienia. Regularne stosowanie miętowej herbaty korzystnie wpłynie na zdrowie i pomoże ustabilizować pracę układu pokarmowego. Może więc warto włączyć ją do codziennego jadłospisu? To idealny dodatek do śniadań i kolacji. 

 

 

Oolong – herbata, dzięki której można się doładować

 

 

Oolong to herbata, która dodaje energii. Co ciekawe, działa ona podobnie jak zielona herbata na utratę wagi. Oznacza to, że:

 

 

– korzystnie wpływa na procesy metaboliczne,

 

 

– motywuje przed kolejnym wysiłkiem,

 

 

– poprawia efektywność ośrodkowego układu nerwowego.

 

 

Herbata oolong jest nazywana Naparem Czarnego Smoka. W jej skład wchodzą katechiny (w bardzo dużych ilościach), które poprawiają zdolność do spalania tkanki tłuszczowej. Napar może być bardzo pomocny w zapobieganiu otyłości. 

 

 

Reasumując, najpopularniejsza na odchudzanie jest jej zielona herbata Utrata wagi jest jednak możliwa również, gdy wybierze się którąś z powyższych opcji. Każda z nich jest dostosowana do potrzeb konkretnego konsumenta.

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *